Denisa Rohanová

kandidátka na prezidentku České republiky

Aktuálně jsem prezidentkou České asociace povinných. Tato organizace se zaměřuje na pomoc lidem, kteří se ocitli cizí nebo i vlastní vinou v dluzích a exekuci, a chrání jejich zákonná práva.

Bojuji za to, aby exekuční řízení nebyla spojena s ponižováním a zbavováním lidské důstojnosti.

Asociace je od roku 2016 protiváhou Exekutorské komory a České asociace věřitelů. Pomáhá vybudovat takový systém vymáhání pohledávek, který by vytvořil rovnováhu mezi právní ochranou povinných i věřitelů. Pomoci lidem postiženým exekucí se věnuji už od roku 2013, a to nejen prostřednictvím Asociace, ale společně s Hospodářskou komorou a s různými neziskovými organizacemi.

Mojí doménou je především legislativní úprava Exekučního řádu a právních předpisů, které s ním souvisejí. Podařilo se mi prosadit například seznam nezabavitelných věcí do Exekučního řádu a vytvoření Metodického pokynu pro Policii ČR v případě mobiliárních exekucí. Spolupracuji s poslanci obou komor Parlamentu ČR a i nadále se podílím na změnách v Exekučním řádu.

V prezidentských volbách chci kandidovat jako obhájkyně spravedlivé společnosti, společnosti, kde každý, bez ohledu na svůj osud nebo na majetek, bude mít šanci na šťastný a důstojný život. Chci změnit systém k lepšímu a spolu s ním i životy všech občanů.

 

Denisa Rohanová

Moje životní milníky

1975

Mým rodičům přibyla spousta nepředvídatelných starostí a radostí, protože jsem se jim narodila já, a doplnila tak dětský tandem s mojí vzornou sestrou Lenkou.

1978

Skončila doba výhradní péče rodičů a začala jsem chodit do školky. Dodnes si pamatuji den, kdy mě přijel vyzvednout táta s naší novou zelenou Škodou 105.

1982

Z rodných Pardubic jsme se přestěhovali do Kralup nad Vltavou. Nové město, nový kraj, nové prostředí, rodina i kamarádi.

1989

Nástup na střední školu se mnou zamával a dodal mi pocit velké dospělosti. I přesto mi ale společenské změny byly v té době ještě celkem fuk, zajímala jsem se o úplně něco jiného.

1995

Moje jediné rande naslepo a celoživotní láska. Narození syna Davida, na kterého jsem nesmírně hrdá.

1998

První práce. Kolotoč skloubení zaměstnání a rodičovských povinností, dnes s oblibou nazývaný work life balance, se začal točit.

2013

Poznání, které znamenalo přelom v mém dalším životě. Na vlastní kůži jsem pocítila, že k soudu se chodí pro rozsudek, ne pro spravedlnost! Chci měnit tento zaběhlý systém!

2017

Zvolení do funkce prezidentky České asociace povinných z.s. a její převzetí od skvělého zakladatele Václava Hučíka.

2018

Před jméno si už mohu psát „Bc.“. Diplom jsem získala na Vysoké škole podnikání a práva v Praze.

2019

Akademie krizového řízení s.r.o. a doplnění odborného vzdělání s titulem LL.M.

2020

Zakončení magisterského studia na Vysoké škole podnikání a práva v Praze v oboru soukromoprávní studia.

Jsem babička. V tento den se narodil můj milovaný andílek s ďáblem v těle, vnučka Vanessa.

2022

Rozhodla jsem se, že budu hájit práva občanů České republiky a přispěji k tomu, aby každý měl šanci na šťastný a důstojný život.

“Prezidentský úřad, který stojí za právy Čechů a Moravanů, tedy nás všech.”

Čím pomáham

Seznam nezabavitelných věcí

Prosadila jsem do exekučního řádu seznamu nezabavitelných věcí a podílela se na vytvoření Metodického pokynu pro Policii ČR v případě mobiliárních exekucí. Ochraňuji tak důstojnost lidsého života i v případě, že v něm nastali finanční obtíže.

Žádné další tragédie

Při mobiliárních exekucích dochází k vypjatým situacím. Povinný může ve stresu a pod tlakem emocí napadnout exekutora a dostat se tak do větších trablů, než je. Proto prosazuji, aby exekutory doprovázel psycholog nebo vyjednavač, který dokáže zabránit případné katastrofě v lidských životech